GenelSıkça Sorulan SorularAyak Yaralanmasını Önleyebilmek İçin İş Ayakkabılarının Önemi Nedir ?

31 Ekim 2021by admin0
https://www.havalandirmasistemleriservisi.net/wp-content/uploads/2021/10/mekap_023_siklik_is_botu_shop-600x600-500x500-1.jpg

Ayak yaralanmalarının tehlikeli yerlerde ya da koşullarda çalışılması en büyük etkenidir. Bununla beraber başka nedenleri de bulunmaktadır. Ayak yaralanmasını önleyebilmek için iş ayakkabılarının önemi bu durumda koruyuculuk sağlayabilmektir.  İş ayakkabısı  bulunmadığı ya da kalitesiz olduğu durumlarda kişilerin başına bazı yaralanmalar gelmektedir.

Ezilmiş ayak, kırık kemik, parmak kaybı vb. yaralanmalar yaşayabilirler. Bu çeşit yaralanmalar inşaat alanında oldukça yaygındır. İnşaat sektörü dışında ormancılık ve balıkçılık sektöründe de yaygın bir şekilde görülmektedir. İş yerinde ayak yaralanmalarına engel olmak için kişilerin muhakkak kendine uygun iş ayakkabısı giymesi gerekir.

Ayak kesme gibi bir sorun ile karşı karşıya gelinebilir. Çivi, bıçak ya da hurda metal varlığında iş yapıyorsanız aynı zaman iş ayakkabısı giymiyorsanız bu durumda ayak kesme yaralanması olabilir. Bundan dolayı iş ayakkabısının önemi oldukça fazladır. Ayrıca motorlu testere aletleri ile çalışan kişilerde yine kesik, yırtık ya da kopmuş parmak yaygın kazalardandır.

Kimyasal malzemeler varlığında çalışan iş yerlerinde yanıklar ya da kontaminasyonlar meydana gelebilir. Kimyasal dışında metal spreyleri de bu durumu oluşturabilir. İş ayakkabısının ayak yaralanmasına etkisi bu alanda oldukça kendini belli edecektir.

Eğer kaliteli bir iş ayakkabısına sahipseniz bu durumlarda kaldığınız zaman daha az hasarla ya da hiç hasar almadan kazaları engelleyebilirsiniz. İş ayakkabısı konusunda malzeme kalitesi oldukça önemlidir. Mekap iş ayakkabıları ile istediğiniz kalitede zarar görme riskinizi düşürerek güvenle çalışabileceğiniz ayakkabılar bulabilirsiniz. Ayrıca ayakkabılar çeşit çeşittir ve rahatlığı üst seviyede sağlamaktadır.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonBİZİ ARAYIN