GenelHizmetlerUygulama AlanlarıGebze Havalandırma Sistemleri | Fabrika – Otopark – İş Yeri Havalandırma

27 Aralık 2020by admin0
https://www.havalandirmasistemleriservisi.net/wp-content/uploads/2020/05/lokal-havalandırma.jpg

Evde, işte ardiyede veya garaj gibi kapalı alanların tümünde havalandırma sistemleri olması gerekir. Havalandırma, insan sağlığı için kullanılması gerekir. Depolanan malzemelerin muhafazasını sağlamak için mutlak surette havalandırma yapılması şarttır. Havalandırma çeşitleri;

  • Tuvalet havalandırma kapakları
  • Banyo aspiratörü
  • Baca kapakları
  • Ev tipi fan
  • Sanayi tipi fan

gibi havalandırma sistemleri, kapalı alan havalandırmasına katkı sağlar.

Kullanılan Havalandırma Sistemi Nasıl Olmalıdır

Kullanmak istediğiniz havalandırma sistemi mutlaka kapalı alan havalandırma ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Alanın büyüklüğüne ve ihtiyacına göre çeşitli ebatlarda havalandırmalar motorlu-motorsuz otomatik veya manuel tip olmak üzere havalandırma sistemleri tercih edilir. Bunun için Gebze havalandırma tüm havalandırma çeşitleri için sizlere hizmet vermektedir. Mesela banyonuzun sürekli olarak havalandırmaya ihtiyacı olduğu için ve banyo da nemli bir ortam olduğu için havalandırma menfezi için Gebze havalandırma olarak motorlu ve manuel olarak kullanabileceğiniz banyo havalandırma fanı kullanmanız tavsiye edilir.

Firmamız, alan için en uygun havalandırma sistemini belirlerken dış dünya ile bağlantı noktasını göz önüne alır. Bağlantı kanalında olabilecek haşere, toz, kir ve kum gibi maddelere karşı filtreli modelleri tercih eder. Çünkü ürünlerin havalandırma boşluğuna bağlanması ya da doğrudan dışarı bağlanması arasında önemli farklar vardır.

Tozlanan Havalandırma Sistemleri Nasıl Temizlenir

Havalandırma sistemleri, zamanla içesinde yoğun bir miktarda hava akımı oluşması sebebiyle ister istemez toz, kir ve leke katmanları oluşturur. Gebze havalandırma sistemleri, baca kapağı veya alüminyum menfez tipi sistemleri kolayca yerinden sökerek yıkama veya silmenizi sağlayan havalandırma sistemi hizmeti verir. Firmamızdan hizmet alacağınız kapalı alan havalandırma kapaklarını kolay bir şekilde söküp temizleme işini yapabilirsiniz.

Kapalı alan havalandırma sisteminde motorlu veya motorsuz herhangi bir fan seçmeniz durumunda bu sistemlerin temizlik işlemi diğer sistemler kadar basit değildir. Özellikle de motorlu sistemlerin elektrik aksamının zarar görmemesi için elinizden geleni yapmalısınız.

Havalandırma Sistemlerinin Temizlenmemesi Durumunda Ortaya Çıkabilecek Problemler

Havalandırma sistemi çalıştığı sürece ortamdaki havayla beraber üzerine birçok yabancı maddeyi çekecektir. Havada biriken nem, toz, kir, kum, haşere gibi maddeler zaman zaman havalandırma sisteminin üzerinde tutunmaya başlayacaktır. Bu yüzden havalandırmanın temizlik işlerinin sağlıklı bir şekilde yapılması gerekir. Ayrıca havalandırma sistemlerinde bakım-onarım gibi periyodik kontrollerin düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Bakım onarım için gerekli açıklamalar firmamız tarafından verilir.

Havalandırma Sistemlerini Tercih Etme

Havalandırma sistemi tercih ettiğiniz zaman dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri de havalandırma sisteminin konulacağı alan, bu alanın büyüklüğü ve kullanım amacıdır. Mesela banyo gibi buharlı ve nemli alanların havalandırma sisteminde menfez kullanılmalıdır. Daha geniş alanlar için de çoğu zaman motorlu ve fanlı havalandırma sistemleri tercih edilmelidir. Siz de kendinize uygun havalandırma sistemine karar verdikten sonra Gebze Havalandırma firmasından destek alabilir, dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

SAGLAM SINCE 2000 © All Rights Reserved

Call Now ButtonBİZİ ARAYIN