GenelHavalandırma MalzemeleriHücreli Aspiratör ve Tüm Detaylar

8 Ocak 2020by admin0
https://www.havalandirmasistemleriservisi.net/wp-content/uploads/2020/01/hücreli-aspiratör.jpg

Havalandırma sisteminde ortamın havasını değiştirmek için kullanılan elektrikli hücreli aspiratör sayesinde ortamın havası yenilenir. Hücreli aspiratörlere hücreli fan da denilir.

Hücreli Aspiratör Nedir ve Kullanım Alanları

  • Hücreli aspiratörler alüminyum çelikten yapılırlar.
  • Hücreli aspiratörler alışveriş merkezlerinde kullanılır.
  • Hücreli aspiratörler kapalı otoparklarda kullanılır.
  • Hücreli aspiratörler hastanelerde kullanılır.
  • Hücreli aspiratörler fabrikalarda kullanılır.
  • Hücreli aspiratörler bankalarda kullanılır.
  • Hücreli aspiratörler filtreli ve filtresiz olmak üzere üretilmektedir.

Hücreli aspiratörlerin bir kabini bulunur. Bu durumda aspiratör dış ortamda oluşan tozdan korunur. Hücreli aspiratörler kurulum yerlerine göre özel imal edilebilir.Hücreli aspiratörler filtre çeşitlerine göre ayrılırlar.

  1. Metal yağı tutan hücreli aspiratör filtre
  2. Toz tutan tozu emen hücreli aspiratör filtre
  3. Kokuları gideren filtre

Lokantalarda yağ kokularını gidermek için hücreli aspiratör sisteminden yararlanılır. Aspiratörler ortamdaki kötü kokuyu alır ve ortamın kokusunu temizler. Evlerimizde de aspiratörden yararlanırız.Yemek yapmaya başladığımız an aspiratör lerimizi çalıştırır mutfakta oluşan yemek kokusunun evin içine dağılmaması için aspiratörler bizim kurtarıcımızdır. Özellikle kışın yemek yaparken mutfak tarafındaki camı sürekli açamayız ama aspiratör lerimizi çalıştırarak ortamın kokusunu değiştiririz.

Hücreli Aspiratör Sistemlerinin Kapalı Otoparkta Kullanımı

Otoparklarda oluşan arabaların eksozlarından çıkan kötü kokuları aspirötörler sayesinde yok ederiz. Ama aspiratörlerin kurulacağı yer çok önemlidir. Otoparklar yapılırken mühendisler bu durumu göz önünde bulundurmalı hücreli aspiratör sistemlerinden en iyi şekilde yararlanma dırlar. Hücreli aspiratörler az sesle çalışır. Minimum sesle ortamın kötü kokusunu değiştirmeyi sağlar. Bu çok az sesle çalışması hücreli aspiratörlerin tercih sebeplerinden biridir.

Hücreli Aspiratörlerin Hastanede Kullanımı

Hastaneler temiz hava sirkülasyonun olması gereken en önemli yerlerdendir. Temiz havanın sağlanması ve minimum sesle çalışan hücreli aspiratör kullanımı yani hücreli fanların olması gerekir.

Aspiratörler ister hücreli aspiratör isterse ev tipi aspiratörler olsun bizim vazgeçilmezimizdir.Evlerimizde yemek kokusundan kurtulmak ve oluşan yemek buharını önlemek için aspiratörler den yararlanırız. Aspiratörlerin bacası iyi çekiyor ise ortamın kokusundan daha iyi kurtuluruz. Aspiratörler sıçrayan yemek yağlarınıda çeker.

Hücreli Aspiratörlerin Bankalarda Kullanımı

Hücreli aspiratörler insanların yoğun olduğu alanlardan biri olan bankalarda da güvenle kullanılır. Havalandırmayı sağlayabilmek için temiz hava ile solunum olayını gerçekleştirebilmek için hücreli aspiratörler devreye girer. Hücreli aspiratörlerin belli dönemlerde bakıma ihtiyacı vardır. Bu bakımın yapılması sağlık açısından çok önemlidir. Eğer hücreli aspiratörlerin yani fanların bakımı yapılmaz ise bakteri üretir. Bu bakterilerde insan sağlığı için zararlıdır. O yüzden hücreli aspiratörlerin bakımı uzman kişiler tarafından yani servisler tarafından yapılmalı belli dönemlerde eğer hücreli aspiratörler filtreli ise filtreler temizlenmeli yada değiştirilmelidir. Yani hücreli aspiratörlerin kurulumu kadar bakımıda çok önemlidir.

Hücreli Aspiratörlerin Fabrikalarda Kullanımı

Hücreli aspiratörler fabrikalarda çalışan insanların temiz hava alabilmesi için kullanılır. Aynı zamanda minimum ses ile çalışanları olduğu içinde tercih edilir. İşçi sağlığını korumak için hücreli aspiratörlerin bakımı ihmal edilmemeli yetkili kişilere belli dönemlerde bakımı yaptırılmalı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

SAGLAM SINCE 2000 © All Rights Reserved

Call Now ButtonBİZİ ARAYIN