GenelSığınak Havalandırma

28 Aralık 2020by admin0
https://www.havalandirmasistemleriservisi.net/wp-content/uploads/2020/12/sgnak_havalandirma.jpg

Sığınak havalandırması, sığınak mekanlarda korunma süresi boyunca bulunan kişiler için yaşamlarını sürdürebilmeleri için gereken temiz havayı sağlar. Bu amaç doğrultusunda sığınak çeşitlerinde kişilerin sağlıklı, rahat ve konforlu şekilde yaşamlarını sürdürmeleri gerekmektedir. Firmamız sığınaktaki insanların yaşamlarına maksimum kalite ile devam etmeleri için optimum Hava koşulları için planlama yapar.

Sığınak havalandırma firması yapılan hesaplar doğrultusunda havalandırma sistemlerinin tasarımı sırasında uygun ölçülerde havalandırma sistemi, ideal menfez ve gerekli egzoz kanalarını önerir. Özellikle sığınakta biriken kirli hava dışarı verilirken; atık hava tuvalet, banyo gibi yerlerden geçirilir.

Sığınak Havalandırma Yangından Korunma Yasası

İş sağlığı ve güvenliği, Yangından korunma yasasına göre 50 kişiden daha fazla kişilerin barınakta olması durumunda, gerekli önlemler alınmasını gerektirir. Sığınak havalandırma sistemi aynı zamanda duman tahliye sistemi olarak da kullanılabilmelidir.

Sığınak Havalandırma Sistemlerinde Kurulum

Firmamızda sığınak havalandırma sistemleri, mekanik tesisat konusunda yıllarca hizmet vermiş ve alanında uzman ekiplerimizle birçok projede yer almıştır. Ekiplerimiz, sığınak alan keşfi yaparak ortamın mimari özelliklerini ve estetik yapısını göz önünde bulundurur. Sonrasında kalite ve mükemmeliyetçilik anlayışımızla havalandırma sistemi kurulumu yaparak sığınaklarda havalandırma sağlanabilir.

Şimdiye kadar yaptığımız havalandırma sistemleri hizmetlerinde müşterilerimizi memnun ederek kapsamlı bir hizmet anlayışı benimsemiştir. Ürünlerimiz oldukça kaliteli ve ileri teknoloji seviyededir.

Sığınak Havalandırma Sistemi Zorunluluğu

İmar yasasında kamu binalarında, mesken bina, kurum ve kuruluşlara ait olan binalar veya insanların toplu olarak bulunmuş olduğu yerlerde sığınak yapımı zorunludur. Dikkat edilmesi gereken konulardan biri de insanların güvenliğini sağlamak adına sığınakların standartlara uygun olması istenir. Sığınaklarda verilen hava temiz ve taze hava oluşturma kapasitesine sahip olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken nokta ise herhangi bir olumsuzluk durumunda nükleer biyolojik ve kimyasal maddelerin, kötü hava akımlarının sığınağa girişini engellemektir.

Her sığınakta havalandırma koşulu sağlanır. Dolayısıyla bizler de uzun süreli kullanacağınız birçok çeşit havalandırma sistemleri çeşitlerini siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.

Sığınak havalandırma alanında proje, mekanik tesisat, imalat, montaj vb. danışmanlık hizmeti vermek ve müşteri memnuniyetini maksimum seviyede tutmak önceliğimizdir. Tüm bu hizmetlerden faydalanmak için sığınak alanlarına temiz ve ferah ortam oluşmasını sağlıyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

SAGLAM SINCE 2000 © All Rights Reserved

Call Now ButtonBİZİ ARAYIN